Na državnom natjecanju “STEM POWER“ u sklopu projekta „Poticanje inovacija u obrazovanju“ koji su pokrenuli Udruga Makerspace Varaždin u partnerstvu s  Tehnološkim parkom Varaždin i Strojarskom i prometnom školom Varaždin uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, naši učenici 3.A razreda: Antonija Hajder, Josip Marević, Karlo Terzić i Duje Lelas osvojili su prvo mjesto.

Zadatak učenika je bio rekonstruirati koš za smeće za školsku učionicu vodeći se zelenom i digitalnom tranzicijom.

U sklopu zadatka trebali su dati tri idejna rješenja (skice i tekst te analizu odabranog rješenja), opis tehnologije te odabir materijala, 3D model, okvirni financijski plan, tehničku dokumentaciju i izraditi prezentaciju kojom će se predstaviti rješenja.

Natjecanje je održano 14. lipnja 2024. u Varaždinu, a naši učenici su predstavili svoj rad mrežnim povezivanjem.

Učenici su za izradu koristili različite programe. Stručni žiri je prepoznao trud, rad i volju naših učenika da daju maksimum u ovom projektu. U radu je predstavljeno 25 3D modela dijelova i sklopova koša, 5 tehničkih crteža, izrađena je cjelokupna studija odabira za tri rješenja prema navedenim kriterijima i napravljena je animirana prezentacija.

Prezentaciju možete pogledati na ovoj POVEZNICI.