Dobro došli na našu stranicu za upise. I ove školske godine upisujemo učenike u četiri razredna odjela, od čega za obrazovni program Strojarski računalni tehničar (72 učenika) u tri razredna odjela, a u obrazovni program Tehničar za mehatroniku (24 učenika) u jedan razredni odjel.

Nismo uveli bodovni prag.

Izradili smo interaktivnu prezentaciju o školi kako bi vam predstavili naš rad. Prezentaciju možete pogledati i na poveznici .

Želimo vam puno sreće na upisu!

JESENSKI UPISNI ROK – TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU

Obaviještavamo zainteresirane kandidate da je zbog nerealiziranog upisa jednog kandidata u ljetnom upisnom roku (nedostavljena potpuna upisna dokumentacija) ostalo slobodno upisno mjesto za strukovnu  kvalifikaciju Tehničar za mehatroniku u jesenskom upisnom roku.

Temeljem članka 22. stavka 7. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (»Narodne novine«, broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20 i 151/22), a sukladno čl. XV. Odluke o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. NN 55/2023, dostavljamo Vam podatke potrebne za objavu natječaja

1. PROGRAMI OBRAZOVANJA:
• STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR (TRI ODJELJENJA – 72 UČENIKA
• TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU (JEDNO ODJELJENJE – 24 UČENIKA)
2. DATUMI ZAPRIMANJA UPISNICA I OSTALE DOKUMENTACIJE POTREBNE ZA UPIS
  (predaja upisnica i dokumenata):
ZA LJETNI ROK
11.7.2023. (utorak) i 12.7.2023. (srijeda)
osobno ili elektroničkim putem na adresu škole tssm@tehnickaskola-split.hr
u vremenu od  9.30 sati do 14.30 sati
ZA JESENSKI ROK
28.8.2023. (ponedjeljak)
osobno ili elektroničkim putem na adresu škole tssm@tehnickaskola-split.hr
u vremenu od  9.30 sati do 14.30 sati
3. PREDMET POSEBNO VAŽAN ZA UPIS (KOJEG ODREĐUJE ŠKOLA):
• STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR – Tehnička kultura
• TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU –  Kemija
   NASTAVNI PREDMETI KOJI SE BODUJU PRI UPISU:
STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR – Matematika, Hrvatski jezik, prvi strani  jezik, Fizika, Kemija i Tehnička kultura
TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU – Matematika, Hrvatski jezik, prvi strani  jezik, Fizika, Kemija i Tehnička kultura
4. NATJECANJE IZ ZNANJA KOJE SE VREDNUJE PRI UPISU:
STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR –  „Mladi tehničar“
TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU –  državno „Natjecanje iz kemije“
5. ZDRAVSTVENI ZAHTJEVI:
                         STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR
Uredan vid. Stereovid. Uredan sluh. Raspoznavanje boja. Uredna funkcija mišićno-koštanog, dišnog i srčano-žilnog sustava. Uredno kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje. Stabilno stanje svijesti i uredna ravnoteža.
Za navedeno je potrebna LIJEČNIČKA SVJEDODŽBA MEDICINE RADA.
                        TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU
Uredan vid, stereovid i raspoznavanje boja, uredan sluh, uredna ravnoteža i stabilno stanje svijesti, uredno kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, uredna funkcija mišićno-koštanog sustava, uredna funkcija srčano-žilnog i dišnog sustava.
Za navedeno je potrebna LIJEČNIČKA SVJEDODŽBA MEDICINE RADA.
6. POPIS DOKUMENATA POTREBNIH ZA UPIS:
          1. UPISNICA (popunjena i potpisana)
          2. LIJEČNIČKA SVJEDODŽBA MEDICINE RADA
          3. OSTALI DOKUMENTI KOJIMA SU OSTVARENA DODATNA
              PRAVA ZA UPIS                                                                                                    4. POTVRDA O UPLATI NAKNADE ZA TROŠKOVE OBRAZOVANJA
  • SVJEDODŽBA O ZAVRŠENOM OSMOM RAZREDU (Dostaviti s potrebnim dokumentima za učenički dosje u školi)
7. OBVEZNI STRANI JEZIK
           Isključivo Engleski jezik.
8. DATUM PROVOĐENJA ISPITA PROVJERE ZNANJA IZ  ENGLESKOG JEZIKA ZA ONE UČENIKE KOJI NISU UČILI ENGLESKI JEZIK U OSNOVNOJ ŠKOLI, A U TRAJANJU OD MINIMALNO 4 ŠKOLSKE GODINE JE:
LJETNI UPISNI ROK
03.7.2023. (ponedjeljak) u 9.00 sati
23.6.2023. (petak) u 9.00 sati  (za učenike s teškoćama u  razvoju)
JESENSKI UPISNI ROK
24.8.2023. (četvrtak) u 9.00 sati
20.8.2023. u 9.00 sati (za učenike s teškoćama u  razvoju, prema rokovima određenim od strane MZO-a)
9. NEMA IZVOĐENJA NASTAVE NA STRANIM JEZICIMA
10. NAKNADA ZA TROŠKOVE OBRAZOVANJA

28,00 eura po učeniku
(prema odluci Školskog odbora KLASA: 003-06/22 02/01, UR.BROJ: 2181-333-22-03-01, Split,16.2.2022.)
                          Primjer uplatnice s podacima za uplatu

11. GODIŠNJI TROŠKOVI ŠKOLARINE ZA KANDIDATA KOJI JE STRANI DRŽAVLJANIN IZ ZEMLJE IZVAN EUROPSKOG GOSPODARSKOG PROSTORA I ŠVICARSKE KONFEDERACIJE
                       335,00 eura po učeniku
(prema čl. 3. Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I.        razred srednje škole i Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o  elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole)
12. ROKOVI ZA UPIS UČENIKA U PRVI RAZRED:
Sukladno točkama X., XI. i XII. Odluke o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024.

13. OSTALI KRITERIJI I UVJETI UPISA određeni su Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. NN 55/2023.

PRIMJER UPLATNICE

LJETNI UPISNI ROK