HOLOKAUST PROJEKT

Od šk. god. 2018./2019. provodimo Holokaust projekt s učenicima drugih razreda i učenicima koji slušaju predmet Etika. Projekt provode nastavnica povijesti i etike Mirjana Kamber i školska knjižničarka Nikolina Dolfić.

Kada bi se održala minuta šutnje za svaku žrtvu Holokausta, svijet bi bio nijem 11 i pol godina.

HOLOKAUST PROJEKT 2020./2021.: DISKRIMINACIJA, PREDRASUDE I STEREOTIPI

Nastavnica Mirjana Kamber i stručna suradnica Nikolina Dolfić su i ove godine s učenicima provele Holokaust projekt. Nastavne teme koje su se obrađivale na satu bile su “Romi u vrijeme holokausta” te “Akcija Diane Budisavljević”. Projekt se provodio u svim razredima škole, dijelom online, dijelom na nastavi uživo te su se u rad s učenicima uključili i razrednici koji su radili prema pripremama koje su za njih pripremile voditeljice projekta, a možete ih pronaći OVDJE.

Učenici su uz pomoć ovih nastavnih jedinica osvijestili kako ŽIdovi nisu bili jedine žrtve holokausta te kako je važno ne diskriminirati osobe prema bilo kojoj osnovi i kako svoja mišljenja nipošto ne treba kreirati na temelju predrasuda i stereotipa.

HOLOKAUST PROJEKT 2020./2021.: ZID SJEĆANJA

HOLOKAUST PROJEKT 2019./2020.: TERENSKA NASTAVA U MUZEJU GRADA SPLITA

Projekt je u školskoj godini 2019./2020. započeo terenskom nastavom – posjetom Muzeju grada Splita.

HOLOKAUST PROJEKT 2019./2020.: JOJO RABBIT

U utorak, 28.1.2020., učenici koji slušaju pnastavni predmet etika, u pratnji nastavnice Mirjane Kamber, išli su u CineStar gledati crno-humornu dramu Jojo Rabbit.

Film je dobitnik prestižne nagrade publike u Torontu, donosi nam prepoznatljivu mješavinu humora i patosa u priči o usamljenom dječaku Joju koji odrasta u Njemačkoj za vrijeme 2. svjetskog rata. Kada Jojo otkrije da njegova majka (Scarlett Johansson) na tavanu skriva židovsku djevojčicu, njegov se cijeli svijet okreće naopačke. U društvu svog priglupog imaginarnog prijatelja Adolfa Hitlera (Taika Waititi), maleni će se član Hitlerove mladeži morati razračunati sa svojim nacionalističkim uvjerenjima.

HOLOKAUST PROJEKT 2019./2020.: DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE HOLOKAUSTA

Učenici 2. D razreda, Anton Matthew Brooks, Gajo Hrabar i Bruno Musinov, izradili su plakat povodom Dana sjećanja na žrtve Holokausta.