I MOJ GLAS JE BITAN! – edukacija maturanata

Uz suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja RH, Državno izborno povjerenstvo je tijekom 2018., 2019. i 2020. provodilo projekt edukacije mladih birača pod nazivom ” I moj glas je bitan!”, a sa edukacijom se nastavlja i u 2021. Misao vodilja bila je potaknuti mlade birače (većina njih prvi put izlazi na glasovati) na značaj participacije u političkom životu, razvoj osobnog stava prema političkim događajima te razvijanje osobnog kritičkog mišljenja.

Učenici 4. A, B, C i D razreda su sudjelovali u navedenoj edukaciji, a posebno su se istaknuli učenici 4. D razreda (Ivan Marojević, Leo Pešut, Tino Pešut i Dino Polić), koji su zajedno uz koordinaciju i asistenciju nastavnika politike i gospodarstva, Zdravka Bosančića sudjelovali u realizaciji projekta i izradi edukativnog panoa.