TJEDAN MOZGA – BRAIN AWARENESS WEEK

TJEDAN MOZGA 2023.-2024.

Naša škola je i ove godine sudjelovala u međunarodnoj kampanji pod nazivom “Tjedan mozga”. U svijetu poznata kao Brain Awareness Week, kampanja za cilj ima upoznati i i poticati dijalog sa širom javnošću o značajnim temama iz područja istraživanja mozga. Školska psihologinja Nataša Marić je stoga kroz društvenu igru “Brain gaines” učenike svih prvih razrednih odjeljenja upoznala sa određenim funkcijama ljudskog mozga značajnim u oblikovanju adolescentskog ponašanja, kao i osvijestila važnost brige o mentalnom zdravlju.

TJEDAN MOZGA 2021.-2022.

Naša škola je i ove godine sudjelovala u međunarodnoj kampanji pod nazivom “Tjedan mozga”. U svijetu poznata kao Brain Awareness Week, kampanja za cilj ima upoznavanje šire javnosti o važnosti neuroznanstvenih istraživanja o funkcijama ljudskog mozga u oblikovanju ponašanja kao i o važnosti brige o zdravlju mozga.Psihologinja Nataša Marić je učenicima tih i tih razreda održala radionicu o važnosti mentalnog zdravlja adolescenata.