Odlukom provedbenoga povjerenstva projekta „Mreža čitanja“ određena je tema i odabrana su djela za novu sezonu natjecanja.                                                       Ove godine tema je „U mreži različitosti“, a ta se različitost odnosi na raznolike čitateljske ukuse srednjoškolaca.

Kviz znanja i kreativnosti se sastoji od dva dijela:

a) kviza znanja

b) izrada kreativnoga multimedijskog uratka

Učenici mogu sudjelovati u oba ili u samo jednom dijelu natjecanja.

Kviz znanja

U kvizu znanja učenici će odgovarati online na pitanja iz sljedećih djela:

1. Jelena Kastaneti. Živjeti (ljubavno-obiteljski roman)

2. Leigh Bardugo. Šest vrana (fantastični roman)

3. Miro Morović. Voštani princ (kriminalistički roman)

Za svaku razinu natjecanja čita se jedna knjiga više (za školsku razinu prva knjiga, za regionalnu razinu prve dvije knjige, a za nacionalnu razinu sve tri knjige)

Izrada kreativnoga multimedijskog uratka

Učenici trebaju izraditi multimedijski uradak (u trajanju od dvije do najviše tri minute). Multimedijski uradak vezuje se uz temu, temelji se na popularizaciji čitanja literature na zadanu temu i izrađuje na temelju pročitane svih triju zadanih knjiga.

VREMENIK NATJECANJA

PRIJAVITE SE ZA SUDJELOVANJE ŠKOLSKOJ KNJIŽNIČARKI ili NASTAVNICAMA HRVATSKOG JEZIKA

ROK ZA PRIJAVE JE  7. listopada 2022. godine.