U srijedu 10.07. biti će u 12.00 objavljeni privremeni rezultati Državne mature i tada započinje rok za možebitne prigovore na ocjenjivanje. Taj rok traje 48 sati znači do petka 12.07. u 12.00.

Obrazac za prigovore nalazi se već od 08.07. na porti škole, a članovi ŠIPa  biti će prisutni u školi (kabinet 8.- podrum) u četvrtak 11.07. i petak 12.07. od 10.00 do 12.00 sati. IK unosi prigovore u bazu centra na za to predviđeno mjesto, ali samo one prigovore koji stignu do petka 12.07. u 12.00 sati.

Prigovor mora biti na obrascu potpisan od strane učenika koji ga podnosi i čuva se u arhivi škole. Prigovor mora biti precizan uz obrazloženje. Prigovori tipa: fali mi bod za proći ili tražim da mi se ponovo pregleda esej ( a već su ga neovisno jedan o drugom pregledala 2 ocjenjivača) centar redovito odbija.

Rješenja prigovora vidljiva su učenicima na njihovim stranicama.

Konačni rezultati su u srijedu 17.07. Ispis potvrda i administracija razrednika je 18. i 19.07., a podjela istih će biti isto u petak 19.07. u vremenu od 12.30. do 13.00 sati u učionicama 16 i 17.

Nakon podjela potvrda ljetnog roka učenici koji žele, se sami prijavljuju za jesenski rok i nema nikakvog potpisivanja prijavnica, a prijava započinje završetkom prvoga roka a traje do 31.07.

Pazite da vam kod prijava fakulteti ne promijene automatizmom razinu osnovnih predmeta ili dodaju izborne predmete.

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati IK.

Ova obavijest nalazi se na stranici škole, a isto tako i uz oglasnu ploču nasuprot porte.

IK Nađan Dumanić