NE ZABORAVIMO VUKOVAR

šk. god. 2023.-2024.

U sklopu projekta “Ne zaboravimo Vukovar”, posjetila nas je profesorica Tihana Magaš, koja je 30. travnja 2024.g. održala predavanje na temu „Domovinski rat – Specijalna jedinica policije Grof“  učenicima 2. A i 2. D. Cilj predavanja je bio upotpuniti sliku o zbivanjima tijekom Domovinskog rata kroz osobne priče sudionika i njihovih obitelji te produbiti razumijevanje nastanka i nestanka dviju jugoslavenskih država kao i stvaranje samostalne i demokratske Hrvatske.

Profesorica je školi poklonila knjigu Tragovi vječnosti : u spomen na poginule pripadnike SJP “Grof”. Knjigu možete posuditi u školskoj knjižnici.

NE ZABORAVIMO VUKOVAR 2021.-2022.

Dana 15.11.2021. u našoj školi se, u sklopu aktivnosti kojima obilježavamo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje i Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata održao kviz znanja posvećen Vukovaru i Domovinskom ratu. Prijavljene ekipe su pokazale izvrsno znanje i kući otišle s ponekom nagradom. Zahvaljujemo sponzorima koji su pomogli obilježiti ovaj Dan. To su: Stari plac, Gelateria Emiliana, Bobis te caffe bar Kineski zid.

Čestitke svim sudionicima, a posebne pohvale ekipama:

„Blago Zadro“ – Kristijan Đogaš, Marin Kružičević Proso i Andrej Šalinović, 3.D, za osvojeno prvo mjesto

„Straško“  – Luka Čulav, Marin Kapić i Špiro Mihanović, 2.D, za osvojeno drugo mjesto

„Pustinjski štakori“ – Luka Milić, Ivano Ljubetić i Ivano Smajić, 2.A za osvojeno treće mjesto

Borbeni duh pokazali su i:

„Dis bija ’91“ – Luka Duvančić, Ante Milinović i Bruno Musinov, 4.D

„Burgir“ – Šime Ivičević, Ivan Kraljević i Leon Radan, 4.C

„1B“ – Tomislav Masatović, Jure Radić i Luka Vukšić, 1. B

Pozdravljamo i četiri ekipe koje su morale odustati uslijed novonastalih okolnosti. Veselimo se novom kvizu sljedeće godine.