IZRADA OBITELJSKOG GRBA

šk. god. 2023.-2024.

Projekt izrade obiteljskog grba započeo je prošle godine kada su nastavnici strojarske skupine predmeta Nađan Dumanić i Žarko Zečević izradili podlogu u AutoCadu i isprintali grb na školskom 3D printeru u bijeloj boji i na alu pločici.

Ove šk. godine je učenik Luka Ćulav iz 4. D razreda izradio grb obitelji Dumaneo na svom printeru, a na podlozi koju su izradili nastavnici prošle godine. Učenik je grb napravio u stvarnoj veličini te je izradio i još jedan manji grb u obliku privjeska. Riječ je o grbu obitelji Dumaneo (Dumanić) kojeg dijeli s obitelji Dragišić (Decaris), a datira iz 1671. godine kada  je obitelj Dumaneo (svećenici Marko i Jerolim Dumaneo) primljena u splitsko plemićko vijeće. Izgled grba je preuzet iz Muzeja grada Splita u kojem postoji knjiga grbova, koju je napisao gdin. Karaman i u kojem je prikazano 7 oblika ovog grba. Kako je cilj ovog projekta povezivanje tehničke struke i zaštite kulturne baštine,upućujemo  javni prijedlog Muzeju garda Splita da u suradnji s našom školom napravi repilke grbova koje ne posjeduju u fizičkom obliku.