GORNJA GRANA 6-OSNE ROBOTSKE RUKE, ŠK. GOD. 2023.-2024.

Projekt “Gornja grana 6-osne robotske ruke” je osmislio nastavnik  Petar Jurić, a provodi ga u suradnji s nastavnicima Zlatkom Žurom i Mirkom Katunarićem. Projektni partner je Industrijska škola Split, a s našim nastavnicima surađuje nastavnik Joško Grubiša. Projekt obuhvaća modeliranje izabranih pozicija gornje grane u 3D programskom paketu te izrada 2D radioničkih nacrta. Izrada tehnološke dokumentacije (Plan stezanja, plan rezanja i operacijski list) za odabrane pozicije. Izrada izabranih pozicija iz metala na konvencionalnoj tokarilici i/ili glodalici. Redizajniranje izabranih modela pozicija s ciljem izrade istih 3D printanjem. U projekt su uključeni pojedini učenici 2. i 3. razrednih odjeljenja.