ZAVRŠNI RAD

Završni  je  rad  učenikov  uradak  čijom  se  izradbom  i  obranom  provjeravaju,  vrjednuju  i  ocjenjuju učenikove strukovne, odnosno umjetničke kompetencije određene razine sukladno razini kvalifikacije koju stječe.

Cilj je izradbe i obrane završnoga rada provjera, vrjednovanje i ocjenjivanje  postignutih strukovnih, odnosno umjetničkih kompetencija učenika, stečenih  obrazovanjem prema propisanim stručno-teorijskim i praktičnim dijelovima nastavnih  planova  i  programa,  čime  stječu  završnost  u  upisanome  obrazovnom  programu  te  uvjete za uključivanje na tržište rada.

Vremenik izradbe i obrane završnog rada, sukladno članku 8. i članku  16. Pravilnika o izradbi i obrani završnog rada donosi školski odbor na prijedlog ravnatelja škole do 30.  rujna za tekuću školsku godinu. Vremenik  izradbe  i  obrane  završnoga  rada  sastavni  je  dio  godišnjega  plana i programa rada ustanove, odnosno školskoga kurikuluma.  Vremenik izradbe i obrane završnoga rada sadrži rokove za izbor tema, izradbu i  predaju završnoga rada, rokove obrane završnoga rada te datum uručivanja svjedodžbi o  završnome radu.