PODJELA POTVRDA O ZAVRŠENOJ  DM ( nakon ljetnog roka 2023.)

• Podjela potvrda je 21.07.2023. kako je i propisano kalendarom DM od 12.30 ili 13.00
  • Podjelu potvrda će obaviti razrednici osim za 4B kojima će ih podijeliti IK
  • Podjela se obavlja u učionicama: 16, 17, 18 i 19 počevši od A do D razreda
  • Potvrde učenici preuzimaju osobno i prilikom preuzimanja u evidencijske liste to potvrđuju potpisom i datumom preuzimanja.
  • Učenici koji su položili dio ispita za to dobivaju potvrdu, a onda ide dodatna potvrda za ono što naknadno polože, ali bez pečata (poveznica je preko koda učenika)

PRIJAVA ISPITA ZA JESENSKI ROK
– obavijest o prijavi ispita za učenike i sve ostale pristupnike objavljena je na mrežnim stranicama www.ncvvo.hr i www.postani-student.hr

– učenici samostalno prijavljuju ispite državne mature od 22.7. od 12:00 sati do 31.7. do 12:00 sati
– učenici samostalno do 5. 8. 2023. mogu odjaviti prijavljene ispite prema naputku koji je objavljen na stranici Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja i Postani-student.hr
– za jesenski rok moguća je i promjena razine ispita do 5.8.2023., a prema Pravilniku o polaganju državne mature. U tom slučaju učenik treba obavijestiti par dana prije IK koji će mu pripremiti za to potreban formular te ga može doći ispuniti od 10.00 do 12.00 u školi u kabinetu 8 dana 5.08. Koordinator će taj dan biti u školi samo ako prethodno bude obaviješten od strane učenika koji želi raditi promjenu
– učenici koji prijave ispit položen u ljetnome roku, obveznici su plaćanja ispita (ako prijave ispit na drugoj razini također su obvezni platiti ispit)
– ako učenik nije položio ispit koji je polagao u ljetnome roku, ne plaća ispit ako ispit prijavi za drugi rok
– prijavnice se kao na ljetnom roku ne printaju i učenici ih ne potpisuju

• Učenici koji imaju zaduženja ista moraju platiti. Podaci za uplatu nalaze se preko prijave na stranici postani student – moja zaduženja
    – do 5.8.2023. je rok za plaćanje ispita. Uplate izvršene nakon roka neće se uvažiti jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati.

– Učenici koji nisu prijavili DM ili nisu mogli pristupiti istoj ili su pali neki od ispita opet se moraju nakon ovoga roka tj konačne objave rezultata ponovo prijaviti preko stranice postani student ako žele polagati u jesenskom roku. Znači prijava za ljeto im ne važi za jesen.

Da napomenem svi učenici mogu prijaviti ispite:

• Oni kojima nedostaje dio jer ga nisu položili (to je besplatno)
  • Oni koji žele ev. popravljati ocjenu (napomena: ako popravljaš ocjenu pa dobiješ lošiju ili eventualno padneš ostaje to zadnje ti ostaje)
  • Oni koji nisu obranili završni rad (prijavljuje se neovisno o završnom radu)
  • Oni koji imaju još polagati predmete koje nisu položili na ljetnom popravnom roku.

Ukratko za jesenski rok se mogu prijaviti svi.

Državna matura se smatra položenom ako su položena 3 osnovna ispita bez obzira na izborne predmete.  Ocjene izbornih predmeta se u potvrdu unose samo ako su pozitivni.

Ako učenik položi DM a ima neopravdani izostanak na nekom od izbornih predmeta isto ne može dobiti potvrdu dok isto ne plati.

Učenici koji na ljetnom roku nekom ispitu nisu pristupili zbog neopravdanog razloga isti trebaju platiti kako bi dobili potvrde i kako bi eventualno mogli pristupiti na jesenskom roku.

Potvrdu o plaćenim ispitima u slučaju pristupa jesenskom roku (kopiju) donijeti IK 17.08.2023.

Prvi osnovni ispit na jesenskom roku je 21.08.2023. -Engleski jezik.

IK Nađan Dumanić