Državni zavod za statistiku i u školskoj godini 2022./2023. nastavlja s organizacijom Europskoga statističkog natjecanja (ESC-a), namijenjenog svim srednjoškolcima.

Ovogodišnje prijave za Statističko natjecanje počele 21. studenoga 2022. i traju do 13. siječnja 2023.

Riječ je o jedinstvenom natjecanju koje promiče statističku pismenost, a organizira ga Eurostat u suradnji s brojnim nacionalnim statističkim uredima.

Državni zavod za statistiku u školskoj godini 2022./2023. po šesti put nastavlja s provedbom nacionalne faze Statističkog natjecanja. Uz Hrvatsku u ovoj školskoj godini sudjeluje još 18 statističkih ureda iz Belgije, Bugarske, Cipra, Finske, Francuske, Grčke, Mađarske, Islanda, Irske, Italije, Lihtenštajna, Litve, Luksemburga, Poljske, Portugala, Slovačke, Slovenije i Španjolske.

Sve informacije o provedbi Statističkog natjecanja u školskoj godini 2022./2023. možete pronaći na internetskoj stranici natjecanje.dzs.hr na kojoj i svi zainteresirani mentori mogu prijaviti svoje ekipe

Za sva dodatna pitanja, nastavnike možete uputiti na adresu elektroničke pošte natjecanje@dzs.hr.