U ponedjeljak 13. ožujka 2023. održalo se županijsko prvenstvo srednjih škola u stolnom tenisu na kojem su učestvovale 4 ekipe i to: ekipa iz Imotskog, ekipa iz Sinja, V. gimnazija  iz Splita i naši učenici iz Tehničke škole za strojarstvo i mehatroniku, Split. Nakon izvlačenja parova igrali smo s ekipom iz Sinja i nakon neizvjesne borbe pobijedili smo rezultatom 3:2.

V gimnazija je s lakoćom pobijedila ekipu iz Imotskog rezultatom 3:0. Finale smo izgubili rezultatom 3:0 od V. gimnazije i završili na 2. mjestu. Samim ulaskom u finale stekli smo pravo nastupa na  državnom prvenstvu koje se održava u Poreču 21.4. -23.4. 2023. Čestitke momcima na plasmanu na državno natjecanje i iskazanoj srčanoj izvedbi.

Davor Karl, prof.