Profesionalno usmjeravanje učenika

lis 4, 2023

FAKULTET ELEKTROTEHNIKE STROJARSTVA I BRODOGRADNJE – STUDIJSKI PROGRAMI

Razine studija
FESB nudi jedinstvenu kombinaciju tehničkih, inženjerskih i matematičkih kolegija; točnije pet zasebnih studija.

Prva razina naziva se preddiplomski studij i traje 3 godine (180 ECTS bodova), a njegovim završetkom stječe se akademski naziv sveučilišni prvostupnik odnosno baccalaureus s naznakom struke. Završetkom preddiplomskog studija stječu se znanja potrebna za obavljanje određenih stručnih poslova koji se traže na tržištu rada, a s druge strane preduvjet je za upis u sljedeći obrazovni stupanj ili diplomski studij.

Na poveznici FESB – PREDDIPLOMSKI SVEUČILIŠNI STUDIJI možete saznati više o programima koji se nude na upisu.

Na poveznici FESB – PREDDIPLOMSKI STRUČNI STUDIJ    saznati više o programima koji se nude na upisu. Na stručnim studijima koji traju tri godine stječe se 180 ECTS bodova, studenti se osposobljavaju za praktična znanja koja im omogućavaju zapošljavanje na određenim stručnim poslovima. Završetkom stručnog studija stječe se stručni naziv stručni prvostupnik s naznakom struke.

Profesionalno usmjeravanje učenika

lis 4, 2023

ODJEL ZA STRUČNE STUDIJE SVEUČILIŠTA U SPLITU – STUDIJSKI PROGRAMI

Sveučilišni odjel za stručne studije pozicionirao se kao prepoznatljiva institucija stručnog visokoškolskog obrazovanja. Studijski programi s pratećim nastavnim procesom koncipirani su na način aplikativne primjene teorijskih spoznaja s ciljem pripreme studenata za ulazak na tržište rada. Usvajanje stručnih kompetencija i vještina kod studenata postiže se kroz maksimalnu interakciju nastavnik/student, sa što individualnijim pristupom pojedincu, aktivno sudjelovanje studenata u  rješavanju aktualnih poslovnih slučajeva, zadataka i problematike iz područja studijskog programa, uključivanjem stručnjaka iz prakse u nastavni proces, te brojnim terenskim posjetima.

Odjel je orijentiran ka stalnom aktivnom uključivanju u proces promjena, koje studentima pružaju suvremeno i efikasno obrazovanje i doprinosi rastu i razvoju suvremene visokoobrazovne ustanove koja će i dalje nastojati jačati kapacitet da prepozna, prilagodi se i inicira promjene.

Više o studijskim programima doznajte na poveznici STUDIJSKI PROGRAMI.