preskoči na sadržaj

Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku, Split

Login
e-DNEVNIK

 

 

BROJAČ POSJETA
Ispis statistike od 7. 11. 2009.

Ukupno: 634480
Ovaj mjesec: 1045
Danas: 50
Kalendar
« Studeni 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

KORISNI LINKOVI

Agencija za odgoj i obrazovanje

                                                                                               

 

 

POPIS LEKTIRE

    

 

Photo by Daniel Scludi on Unsplash    

                                                          

1. razred

A. Šenoa- Prijan Lovro

M. Držić – Novela od Stanca

 

2. razred

A. G. Matoš – izbor iz novela

V. Novak – Posljednji Stipančići

 

3. razred

I. Gundulić – Dubravka

I. Mažuranić – Smrt Smail-age Čengića

 

4. razred

Kafka – Preobražaj

Camus – Stranac

Krleža – Gospoda Glembajevi

Andrić – Prokleta avlija

Marinković - Prah

 

Popis lektirnih djela koje možeš pročitati na  web stranici lektire.skole.hr

Napomena: Na stranicu se trebaš prijaviti s AAI@EduHR elektroničkim identitetom.  Ako nemaš AAI@Edu.HR pristupne podatke, sadržaju možeš (naravno - besplatno) pristupiti i ako se registriraš.

1. razred srednje

Antigona - (oko 442. pr. Kr) - Sofoklo
Basne - (6. st. pr. Krista) - Ezop
Breza - (1928) - Slavko Kolar
Cvijet sa raskršća - (1908) - Antun Gustav Matoš
Eneida - (29-19. pr. n. e.) - Vergilije
Ekvinocijo - (1895) - Ivo Vojnović
Elektra - (oko 413-410 pr. n. e.) - Euripid
Hvalisavi vojnik - (kraj 3. - početak 2. st. pr. n. e.) - Tit Makcije Plaut
Ilijada - (8-7. st. pr. n. e. (?)) - Homer
Kralj Edip - (oko 429. pr. Kr.) - Sofoklo
Mi smo za pravicu - (1936) - Slavko Kolar
Metamorfoze - (8. n. e.) - Ovidije
Medeja - (431. pr. n. e.) - Euripid
Odabrane pripovijetke - (1894-1905) - Vjenceslav Novak
Okovani Prometej - (prva polovica 5. st. pr. kr.) - Eshil
Odiseja - (8-7. st. pr. n. e. (?)) - Homer
Odabrane pripovijetke - (1895-1911) - Antun Gustav Matoš
Priče iz davnine - (1916, 1926) - Ivana Brlić-Mažuranić
Regoč - (1916) - Ivana Brlić-Mažuranić
Sin domovine - (1940) - August Cesarec
Tvrdica (Škrtac) - (oko 195. pr. Kr.) - Tit Makcije Plaut
Tvrdica (Škrtac) - (oko 195. pr. Kr.) - Tit Makcije Plaut
U glib - (1901) - Vjenceslav Novak
Zlatarovo zlato - (1871) - August Šenoa


2. razred srednje

Childe Harold - (1812-1818) - George Gordon Byron
Cid - (1636) - Pierre Corneille
Crni mačak - (1843) - Edgar Allan Poe
Dundo Maroje - (1551) - Marin Držić
Dekameron (izbor) - (oko 1349-1353.) - Giovanni Boccaccio
Dopuna Gundulićevog "Osmana" - (1844) - Ivan Mažuranić
Dubravka - (1628) - Ivan Gundulić
Evgenij Onjegin - (1833) - Aleksandar Sergejevič Puškin
Fedra - (1677) - Jean Racine
Gavran - (1845) - Edgar Allan Poe
Gostioničarka Mirandolina - (1751) - Carlo Goldoni
Hamlet - (između 1599. i 1602.) - William Shakespeare
Judita - (1501) - Marko Marulić
Junak našeg doba - (1841) - Mihail Jurjevič Ljermontov
Gostioničarka Mirandolina - (1751) - Carlo Goldoni
Novela od Stanca - (1551) - Marin Držić
Otelo - (oko 1603-1604.) - William Shakespeare
Oluja - (1610-1611) - William Shakespeare
Dopuna Gundulićevog "Osmana" - (1844) - Ivan Mažuranić
Osman - (1638 - nedovršeno) - Ivan Gundulić
Patnje mladoga Werthera - (1774) - Johann Wolfgang von Goethe
Planine - (1536) - Petar Zoranić
Pavlimir - (1632) - Junije Palmotić
Ribanje i ribarsko prigovaranje - (1556; tiskano 1568.) - Petar Hektorović
Razbojnici - (1781) - Johann Christoph Friedrich von Schiller
Romeo i Julija - (između 1591 i 1595) - William Shakespeare
Robinja - (prije 1530) - Hanibal Lucić
Sonetni vijenac - (1834) - France Prešeren
Skup - (1555. - ?) - Marin Držić
San Ivanjske noći - (između 1594 i 1596) - William Shakespeare
Suze sina razmetnoga - (1622) - Ivan Gundulić
Škrtac - (1668) - Jean-Baptiste Poquelin Molière
Umišljeni bolesnik - (1673) - Jean-Baptiste Poquelin Molière
Umorstva u Rue Morgue - (1841) - Edgar Allan Poe


3. razred srednje

Amerikanska jahta u splitskoj luci - (1930) - Milan Begović
Bitanga - (1910) - Janko Polić Kamov
Brada - (1912) - Janko Polić Kamov
Bez trećeg - (1926) - Milan Begović
Bijeg - (1909) - Milutin Cihlar Nehajev
Camao - (1900) - Antun Gustav Matoš
Čiča Goriot - (1835) - Honoré de Balzac
Nadstojnik (Dvorski) - (1852) - Ivan Sergejevič Turgenjev
Dubrovačka trilogija - (1895-1901) - Ivo Vojnović
Đuka Begović - (1911) - Ivan Kozarac
Germinal - (1885) - Émile Zola
Gospođa Bovary - (1857) - Gustave Flaubert
Izabrane novele - (1876-1886) - Guy de Maupassant
Jelkin bosiljak - (1881) - Eugen Kumičić
Katastrofa - (1892) - Janko Leskovar
Kabanica - (1842) - Nikolaj Vasiljevič Gogolj
Lovčevi zapisi - (1852) - Ivan Sergejevič Turgenjev
Mrtve duše - (1842) - Nikolaj Vasiljevič Gogolj
Misao na vječnost - (1891) - Janko Leskovar
Mali od foguna - (1949) - Viktor Car Emin
Mi smo za pravicu - (1936) - Slavko Kolar
Mlinarska djeca - (1873) - Rikard Jorgovanić
Na vodi - (1876) - Guy de Maupassant
Nora ili Kuća lutaka - (1879) - Henrik Ibsen
Novele i lakrdije - (1906-1912) - Janko Polić Kamov
Nadstojnik (Dvorski) - (1852) - Ivan Sergejevič Turgenjev
Odabrane pripovijetke - (1888-1899) - Josip Kozarac
Odabrane pripovijetke - (1895-1911) - Antun Gustav Matoš
Odabrane pripovijetke - (1906-1910) - Ivan Kozarac
Odabrane novele - (1891-1944) - Janko Leskovar
Oprava - (1899) - Josip Kozarac
Opančareva kći - (1871) - Josip Eugen Tomić
Odabrani eseji i putopisi - (1905-1913) - Antun Gustav Matoš
Oko Lobora - (1907) - Antun Gustav Matoš
Prijan Lovro - (1875) - August Šenoa
Pustolov pred vratima - (1926) - Milan Begović
Pod starim krovovima - (1886) - Ksaver Šandor Gjalski
Pjesme - (1906-1914) - Antun Gustav Matoš
Posljednji Stipančići - (1899) - Vjenceslav Novak
Revizor - (1836) - Nikolaj Vasiljevič Gogolj
Seljačka buna - (1877) - August Šenoa
Sudoperka - (1911) - Ivan Kozarac
Slavonska šuma - (1888) - Josip Kozarac
Smrt Smail-age Čengića - (1846) - Ivan Mažuranić
Tonkina jedina ljubav - (1931) - August Cesarec
Tri sestre - (1900) - Anton Pavlovič Čehov
Thérèse Raquin - (1867) - Émile Zola
Tito Dorčić - (1906) - Vjenceslav Novak
Tena - (1894) - Josip Kozarac
Urota zrinsko-frankopanska - (1894) - Eugen Kumičić
Uskrsnuće - (1899) - Lav Nikolajevič Tolstoj
U registraturi - (1888) - Ante Kovačić
Začuđeni svatovi - (1883) - Eugen Kumičić
Zločin i kazna - (1866) - Fjodor M. Dostojevski
Ženik - (1902) - Franjo Horvat Kiš


4. razred srednje

Alkar - (1908) - Dinko Šimunović
Baraka pet be - (1922) - Miroslav Krleža
Balade Petrice Kerempuha - (1936) - Miroslav Krleža
Combray - U traženju izgubljena vremena - (1913) - Marcel Proust
Duga - (1907) - Dinko Šimunović
Gospoda Glembajevi - (1928) - Miroslav Krleža
Hrvatski bog Mars - (1922-1947) - Miroslav Krleža
Izabrane pjesme - (1914-1955) - Tin Ujević
Izabrane pripovijesti - (1905-1929) - Dinko Šimunović
Jama - (1943) - Ivan Goran Kovačić
Khevenhiller - (1936) - Miroslav Krleža
Kraljevo - (1918) - Miroslav Krleža
Kristofor Kolumbo - (1918) - Miroslav Krleža
Leda - (1932) - Miroslav Krleža
Muljika - (1906) - Dinko Šimunović
Preobraženja - (1920) - Antun Branko Šimić
Povratak Filipa Latinovicza - (1932) - Miroslav Krleža
Preobražaj - (1915) - Franz Kafka
Ruke - (1953-1962) - Ranko Marinković
Sabrane pjesme - (1913-1925) - Antun Branko Šimić
Srebrne svirale - (1920-2004) - Dragutin Tadijanović
Šest lica u potrazi za autorom - (1921) - Luigi Pirandello
U agoniji - (1928) - Miroslav Krleža

 

preskoči na navigaciju