KAZALIŠNA PREDSTAVA "ČUDO U POSKOKOVOJ DRAGI"
Autor: Nikolina Dolfić, 31. 1. 2020.

Učenici prvih i drugih razreda, gledali su predstavu "Čudo u poskokovoj dragi" koja se održala u HNK Split, 4. prosinca 2019. Posjet kazalištu organizirala je nastavnica hrvatskog jezika Katja Lisica.

Predstava je temeljena na istoimenom romanu književnika Ante Tomića. Urnebesna priča o obitelji Poskok, autoritativnom ocu i četvorici sinova izgubljenih u bespućima Dalmatinske Zagore iznimno je duhovit scenski predložak za odličnu komediju. Naime, najstariji sin sit je očevog terora, prljavog rublja i pure na sto načina te život odlučuje promijeniti tako da se oženi. Od toga trenutka u macho svijetu obitelji Poskok vrijeme se mjeri po novom kalendaru.

Slikovni rezultat za ČUDO U POSKOKOVOJ DRAGI